Press ESC to close

Kedim Camdan Düştü

Kedim Camdan Düştü: Bir Evcil Hayvan Sahibinin Yaşadığı Anlatı

Bu, hiç yaşamak istemediğim bir deneyimdi. Can dostum, en değerli varlığım olan kedim camdan düştü. Korku ve endişe dolu anlar yaşadım. Ama sonunda her şey yoluna girdi. İşte yaşadıklarım…

Sabahın erken saatleriydi. Güneş yeni yeni doğuyordu. Ben de kahvaltımı yapmış, işe gitmeye hazırlanıyordum. Kedim Pamuk ise pencere kenarında oturmuş, kuşları izliyordu. Her zaman yaptığı gibi masumca eğleniyordu.

Birdenbire bir ses duydum. Camın kırılıp yere düşmesiyle birlikte kalbim ağzıma geldi. Döndüm ve gördüm ki Pamuk yere yatıyordu. Hemen yanına koştum ve onu kucağıma aldım. Titriyordu ve gözlerinden yaşlar akıyordu.

Ne yapacağımı bilemedim. Hemen veterinere götürmem gerekiyordu, ama önce onu sakinleştirmem gerekiyordu. Onu göğsüme bastırdım ve kulağına fısıldadım. Birkaç dakika sonra sakinleşti ve gözlerini kapattı.

Veteriner kliniğine vardığımda Pamuk’u hemen muayene ettiler. Röntgen çektiler ve vücudunda herhangi bir kırık veya iç kanama olmadığını söylediler. Sadece birkaç küçük sıyrık ve morluk vardı.

Veteriner, Pamuk’a ağrı kesici ve antibiyotik verdi. Ayrıca birkaç gün boyunca onu evde dinlendirmesi gerektiğini söyledi.

Eve döndüğümüzde Pamuk’u rahat bir yere yatırdım. Ona su ve mama verdim. Sonra da yanına oturdum ve onu okşadım.

Pamuk birkaç gün boyunca evde dinlendi. Veterinerin verdiği ilaçları düzenli olarak kullandı. Ve sonunda tamamen iyileşti.

Bu olay bana çok önemli bir ders verdi. Evcil hayvanlarımızın güvenliğini her zaman ön planda tutmamız gerekiyor. Pencerelerimizi ve balkonlarımızı onlar için güvenli hale getirmemiz gerekiyor.

Benim yaşadığım olayı başkaları yaşamasın diye bu deneyimimi paylaşmak istedim. Umarım bu yazı, evcil hayvan sahiplerine bir ders verir ve benzer kazaların önüne geçilir.

Kedim Pamuk’un camdan düşmesiyle ilgili olarak yaşadığım korku ve endişe dolu anları hiç unutamam. Ama sonunda her şey yoluna girdiği için çok mutluyum. Pamuk şimdi tamamen sağlıklı ve mutlu. Ben de onunla birlikte mutluyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kediler elma yer mi
Kedim sürekli yemek istiyor
Kediler için gece ışık yakmak gerekir mi
Kedi aşıları Fiyatları
Kedilerde sarı kaka